INFOLINKA (+420) 800 225 221

Aktuality

O kultuře pohřbívání a předplacených pohřbech s teology

Na tři desítky posluchačů a dalších zájemců se ve čtvrtek 16. listopadu zúčastnily na půdě katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy přednášky o kultuře pohřebnictví. Vedle historických souvislostí evropského pohřebnictví, či informací o smutečních tradicích v jiných kulturách byly tématem diskuse i nové moderní trendy jako předplacené pohřby, které zde prezentoval ředitel společnosti Důstojné rozloučení, a.s. Petr Hejda. A právě v této části se odehrála asi nejzajímavější diskuse.

Přednáška na teologické fakultě UK se tématu důstojného odchodu z tohoto světa a kultuře pohřebnictví v adventním čase věnovala z mnoha úhlů a pohledů. Mezi přednášejícími byl Roman Bláha, genealog specializující se na dokumentaci českých hřbitovů, ředitel Islámského centra v Praze RNDr. Vladimír Sáňka,  přednesl příspěvek o pohřebních rituálech v islámu. Živou diskusi pak vyvolala přednáška ředitele společnosti Důstojné rozloučení, a.s. Petra Hejdy o moderních trendech v pohřebnictví, kterými jsou předplacené pohřby.

„Nad tématy spojenými s možností, že si zesnulý sám podle vlastních přání zajistí dopředu pohřební rituál, který mu vyhovuje, vznikla poměrně brzy širší shoda, vášnivá diskuse se odehrávala spíše na poli etiky poskytovatele služby a ekonomického nastavení. I zde ale s ohledem na to, že je většina účastníků vybavena finanční gramotností, myslím, že debata dospěla k většinovému konsensu,“ okomentoval to Petr Hejda. „Bylo nám potěšením vést debatu s lidmi, kteří kulturu pohřebnictví řeší z filozofického i praktického hlediska. Získali jsme řadu zajímavých podnětů,“ dodal.

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN