INFOLINKA (+420) 800 225 221

Aktuality

Společnost DŮSTOJNÉ ROZLOUČENÍ, a.s. začala na českém trhu nabízet předplacené pohřební službyNově vzniklá společnost Důstojné rozloučení, a.s. začala v těchto dnech na českém trhu nabízet předplacené pohřební služby. Svou nabídkou míří především na lidi, kteří si chtějí zajistit podle vlastního uvážení vlastní pohřeb a spojené služby za předem daných finančních podmínek, ale také na zákazníky, kteří zařizováním náležitostí spojených s jejich odchodem z tohoto světa nechtějí zatěžovat pozůstalé a proto je svěří raději profesionálům.

„Naše nabídka může v českých poměrech ze začátku někoho překvapit, ve vyspělých zemích, kde dávno není žádným tabu otevřená diskuse o umírání, je to ale již léta standardní služba. My v naší nabídce vycházíme především z tradic britských pohřebních služeb, kde je předplacený pohřeb naprosto standardním způsobem, jímž veřejnost řeší okolnosti spojené se smrtí, a tuto službu zde zvolily již přes dva miliony klientů,“ uvedl předseda správní rady společnosti Důstojné rozloučení, a.s. Petr Hejda.

Podle něj je hlavní výhodou předplacených smutečních služeb zafixování nákladů na budoucí pohřeb v dnešních cenách. Společnost Důstojné rozloučení stejně jako společnosti nabízející tuto službu ve vyspělých evropských zemích chce garantovat tuto účelovou investici klientů před inflací a růstem cen v pohřebnictví zhodnocováním vložených prostředků a silnou pozici vůči dodavatelům smutečních služeb.

„Řada lidí, která si odkládá hotovost na vlastní pohřeb, po několika letech s hrůzou zjistí, že cenový vývoj způsobil, že jim tyto naspořené prostředky na pohřeb nebudou stačit. U předplaceného pohřbu  mají jistotu, která je navíc spojená s organizačním servisem spojeným s jejich pohřbem. Cena je konečná a jasně daná,“ dodává Petr Hejda. „Zájem veřejnosti v zahraničí motivuje také možnost svobodné volby zajistit si podobu vlastního odchodu. Většinou jde o zákazníky, kteří mají rádi svůj život výhradně ve svých rukou a nechtějí tuto možnost ztratit ani na jeho konci. Významná část klientů pak předplacený pohřeb volí, aby nezatěžovala po svém odchodu blízké traumaty, která jsou se zařizováním pohřbu spojena. Proto si na to předem najmou profesionály,“ vysvětluje Petr Hejda

Důstojné rozloučení, a. s. předplacené pohřby nabízí ve třech základních standardech za paušální ceny, které lze rozšířit o příplatkové služby. Prvním je nejlevnější pohřeb bez obřadu, dále služba se standardním smutečním průběhem, který podle zkušeností volí většina lidí, v nabídce je také předvolený nadstandardní scénář. Čtvrtou variantou je pak pohřeb podle individuálních přání klienta, kterou si s klientským zástupcem společnosti dohodne. „Může jít o organizaci náročných výpravných scénářů, či naopak specifických požadavků, jako jsou například ekologické pohřby,“ dodává předseda společnosti. Klient si může zvolit úhradu celé částky služby, nebo si ji pořídit podle několika variant na splátky. 

Společnost Důstojné rozloučení na konci loňského roku získala koncesi pro provozování činnosti v pohřebnictví a síť obchodních zástupců bude řídit z pražské centrály a regionálního zastoupení pro Moravu a Slezsko v Ostravě. Petr Hejda odmítá spekulace, že nabídka předplacených pohřbů měla jakoukoliv souvislost s globální pandemií COVID-19. Podle tohoto dlouholetého makléře finančních služeb, který je jediným akcionářem společnosti Důstojné rozloučení a.s., příprava projektu začala dávno před tím, než se virus z Wu-Chanu začal do světa šířit. „První  myšlenka vznikla, když jsem sám řešil pohřeb blízkých. Následně jsem si jako finanční poradce všimnul, že tato služba, která  je v jiných zemích jedním z produktů, které tvoří běžné investiční portfolio drobných a středních investorů, v Česku prostě chybí. Jde o dlouhodobý strategický projekt,“ popisuje.

Petr Hejda předpokládá, že nabídka předplacených pohřbů zpočátku primárně osloví seniory a generaci ve středním věku, podle něj však zájem projevují i lidé mladších ročníků. „Mým prvním klientem byl třicátník, podnikatel, který tuto službu koupil i své přítelkyni, protože je zvyklý strategicky plánovat. Řeší v současnosti, kdy se mu daří, jak ošetřit své budoucí životní náklady. V Anglii, kde je téma smrti jako nedílná součást života daleko více odtabuizováno, si tuto službu pořizují běžně i lidé ze střední věkové kategorie, ale i ti, kteří teprve vstupují do produktivního života,“ uzavírá Petr Hejda.

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN