INFOLINKA (+420) 800 225 221

Aktuality

Důstojné rozloučení, a.s. zve na besedu o lidském bytí a důstojném rozloučení v Klecanech

Jaké je tajemství lidského bytí? A proč je důležitý rituál důstojného rozloučení s blízkými? To jsou okruhy, kterým se bude věnovat veřejná debata v Klecanech. Ta se odehraje v zasedací místnosti budovy bývalého městského úřadu (Do Klecánek 52) ve středu 14. července 2021 od 16:00 hodin. Přednášejícími bude lektorka a supervizorka sociálních služeb po celé ČR i v zahraničí Mgr. Marie Hronová a zakladatel společnosti Důstojné rozloučení Petr Hejda.

Marie Hronová se otázkám spojeným s etickými principy důstojného stáří věnuje dlouhodobě a přednáší o nich jako lektorka, Petr Hejda po vlastních zkušenostech se zařizováním pohřbu svého příbuzného opustil finanční sektor, kde pracoval a založil společnost, která klientům nabízí předplacené pohřby na stejných principech, na kterých tato služba funguje dlouhá léta v Anglii.

Setkání v Klecanech je první ze série akcí, kterými chce společnost Důstojné rozloučení ve spolupráci s lektory, psychology a neziskovými organizacemi „odblokovat“ více ve společnosti témata spojená s umíráním.

„Žijeme ve společnosti ovládané kultem mladí a úspěchu, řítíme se na plný plyn dopředu a tváříme se, jako by smrt přestala existovat. A když někdo v našem okolí umře, najednou nevíme, co dělat, jak reagovat, jakým způsobem se k této ztrátě postavit, jak se s ní vyrovnat. Přiznejme si každý – kolikrát se vám stalo, že někdo z vašeho okolí ztratil někoho blízkého, a vy jste nevěděli, co máte dělat. Jak za ním jít, co mu říct, jak to sami vnitřně zpracovat. Je čas o těchto tématech začít vést celospolečenskou debatu,“ dodává Petr Hejda.

Podle Hejdy je ve vyspělých zemích téma pohřbu a rozloučení s blízkými mnohem otevřeněji diskutováno. „V Německu má veřejnoprávní rozhlas jeden z nejpopulárnějších pořadů pravidelnou besedu s názvem Můj perfektní pohřeb. Známé i méně známé osobnosti v něm diskutují o tom, jak by si rozloučení s vlastní osobou představovali, co by tím svým blízkým chtěli sdělit. V Česku naopak smuteční obřad často degradoval do patetické povinnosti, která stojí zařizování a peníze, a tak část lidi i od ní raději ustupuje,“ dodává Hejda

Využití služby Důstojného rozloučení, a.s. v sobě zahrnuje garantovanou cenu a svobodu volby. Současně firma zajistí veškerou nezbytnou organizaci pohřbu, což významně ulehčí situaci pozůstalým v jejich emočně napjaté době.

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN