INFOLINKA (+420) 800 225 221

Dotazy

Nejčastější dotazy

Otázky a odpovědi, které klienty nejčastěji zajímají.
Co je to předplacený pohřeb?

Předplacený pohřeb je smluvní ujednání mezi Vámi a společností Důstojné rozloučení, a. s., kdy zaplatíte dnešní cenu pohřbu (jednorázově či formou splátek) a naše společnost Vám zajistí realizaci pohřbu v budoucnosti přesně podle Vašich požadavků a pokryje veškeré náklady s tím spojené.

Je služba věkově omezena?

Věkové omezení využívají pojišťovny u životních pojistek, kde omezují maximální věk, většinou na 65 let. U našich služeb žádné takové omezení neplatí.

Jak probíhá realizace pohřbu po mém skonu?

Jakmile se dozvíme, že nadešel Váš čas, o vše se postaráme. Vybereme pohřební ústav, který dokáže splnit Vaše požadavky tak, aby bylo vše přesně podle Vašeho přání. Poté šetrně obeznámíme Vaši rodinu, Vaše známé a kamarády (lidi, které jste si přál/přála mít na posledním rozloučení). Dohlížíme, aby pohřeb splnil všechny Vaše požadavky. 

Co když mám zvláštní požadavky na svůj pohřeb?

Toto pro nás není vůbec žádný problém. Dokážeme vyhovět 99 % přání klientů. Můžete mít jakékoliv požadavky (od výběru hudby, oblečení, květin, koho pozvete, atp.). Vše závisí na Vašem zadání a rozhodnutí.

Co když se přestěhuji?

To pro nás není problém. Jsme nezávislá firma a nejsme spjati se žádnou lokální pohřební službou. Vámi zvolený plán jsme schopni zrealizovat po celé České republice bez dalších poplatků. Naše firma má pobočky napříč Českou republikou.

Co když zemřu v jiné zemi?

Pokud máte v úmyslu cestovat do zahraničí, doporučujeme, aby Vaše cestovní nebo zdravotní pojištění zahrnovalo krytí nákladů na repatriaci zpět do České republiky, což je běžná součást pojištění. Váš pohřební plán pokrývá náklady na přepravu těla odkudkoli z České republiky.

Musím projít zdravotní prohlídkou, jak je to vyžadováno u některých forem pojištění?

To rozhodně nemusíte. To je jedna z výhod naší služby, plus to, že rodině se z pojistky vyplácejí peníze až po vydání úmrtního listu (pojistka se vyplácí až po obřadu). Naše společnost uhradí veškeré náklady na pohřeb za Vaše pozůstalé předem a oni se s Vámi mohou přijít „jen“ důstojně rozloučit.

Mohu si vybrat vlastní pohřební službu?

Ano. Pokud preferujete spolupráci s konkrétní pohřební službou, není pro nás problém ji do plánu zaevidovat, ale vázat se na jeden pohřební ústav obecně nedoporučujeme. Nemůžeme totiž vědět, jak se tento ústav bude vyvíjet v čase, zda bude schopen adekvátně naplnit Vaše požadavky na realizaci pohřbu, což je pro nás jednou z hlavních priorit. Proto tyto požadavky do smluv zanášíme jak preferované přání klienta, jež se snažíme všemi silami naplnit, pokud to situace umožňuje. 

Co se stane, když můj vybraný pohřební ústav přestane fungovat?

Pokud k tomu dojde v průběhu Vašeho života, tak Vás budeme kontaktovat, abychom prodiskutovali možnosti úpravy Vaší smlouvy. Kontaktovat Vás budeme i v případě, že na Vámi vybraný ústav bude zahájeno trestné, insolvenční či jiné řízení, které by mohlo ohrozit Vámi požadovaný smuteční obřad.

Mohu si službu koupit na splátky?

Produktovou nabídku můžete zaplatit buď jednorázově, nebo formou úhrady na splátky.

Jsem mladý. Má cenu přemýšlet o  pohřbu?

Tato služba je celosvětově oblíbeným produktem u klientů širokého věkového spektra. Například na Mauriciu je zvykem, že rodina tuto službu hradí už malým dětem. Hlavním důvodem, který vede řadu lidí k jejímu pořízení již v „mladých“ letech, je finanční výhodnost. Součástí makroekonomických podmínek většiny zemí je neustálý inflační vývoj, který v čase zdražuje služby, ty pohřební nevyjímaje. V ČR vzrostla cena pohřbu za posledních 10 let o 40 %. Pokud si u nás některou ze služeb předplatíte, nemusí Vás růst cen v budoucnosti trápit. Veškerá cenová rizika přebírá naše společnost.

Nemám rodinu. Kdo mi zajistí, že vše proběhne dle smlouvy?

Naše společnost má samostatné oddělení realizace a kontroly kvality. Všechny Vaše požadavky jsou identicky přeneseny do smlouvy s vybraným pohřebním ústavem, který bude pohřeb provádět. Nad rámec naší interní kontroly kvalitu našich služeb důsledně kontroluje Ministerstvo pro místní rozvoj.

Jsem sám. Co se stane s urnou (popelem) po obřadu?

Urnu s Vaším popelem uložíme na Vaše hrobové místo nebo zařídíme rozptyl na Vámi zvoleném místě (se souhlasem majitele nebo provozovatele pozemku). Může to být Vaše oblíbené místo, na kterém jste prožil/prožila hezké chvíle, rozhodně to nemusí být rozptylový palouček na hřbitově. Vaše volba však musí odpovídat zákonu o pohřebnictví. Máte jistotu, že neskončíte jako sociální případ ve společném hrobě na náklady státu.

Určuje můj věk cenu služby?

Ne. Naši nabídku ovlivňuje vývoj makroekonomických ukazatelů na českém trhu, především vývoj cen smutečních služeb. Čím dříve si naši službu pořídíte, tím dříve jsou Vaše peníze chráněny od inflace a cenových turbulencí. Je dobré si uvědomit, že ceny pohřbu v ČR stouply za posledních 10 let o 40 %.

Proč bych si měl službu kupovat, zdá se mi to drahé?

Užitková hodnota předplaceného pohřbu je několikanásobně vyšší než hodnota peněz, které za tuto službu uhradíte. Nikdo není schopen finančně ocenit, jak velké břemeno sejmete ze svých blízkých a s jakým klidem se budete moci rozloučit s tímto světem, když víte, že Vaše poslední cesta proběhne přesně podle Vašich představ.

Jsou Vaši konzultanti profesionálové?

Management společnosti tvoří absolventi akademie ve Světlé nad Sázavou zaměřené na pohřebnictví i profesionálové s letitou praxí oboru. Máme koncesi pro provozování pohřební služby a taky úzce spolupracujeme s Ministerstvem pro místní rozvoj jakožto dozorčím orgánem. Naši zástupci jsou proškolení profesionálové.

Kolik lidí jste už tímto způsobem pohřbili? Nemáte žádné reference.

V tom máte naprostou pravdu, jsme teprve nedávno založená společnost. Je však nutné si uvědomit, že naše společnost samotný pohřeb neprovádí, ale najímá si na to pohřební ústav. V tomto kontextu naše společnost spolupracuje s nejlepšími profesionály na trhu. My pečlivě kontrolujeme, aby všechny Vaše požadavky byly naplněny přesně tak, jak jste si přáli.

Jdou všechny peníze, co zaplatím, na můj pohřeb?

Když si zakoupíte naši službu, finanční prostředky určené ke krytí služeb za Váš pohřeb jsou striktně oddělené od našeho provozního financování. Jsou ve správě nezávislých, pečlivě vybraných licencovaných správců, kteří se starají o jejich zhodnocení. Tím zajišťujeme a garantujeme službu Vašeho posledního rozloučení.

Bude po mém odchodu za pohřeb ještě někdo něco platit?

Uspokojí Vás tato jednoduchá odpověď: NE, NEBUDE.

Mohu koupit Vaši službu pro někoho jiného? Třeba pro člena rodiny, příbuzného nebo kamaráda?

Od listopadu 2021 tuto možnost, která je standardně v nabídce poskytovatelů předplacených pohřbu ve Velké Británii i dalších zemích, také nabízíme formou tzv. poukazu pro osobu blízkou. Tímto způsobem může kterýkoliv příbuzný, známý či jiný člověk, který ví, že se stane v budoucnosti vypravitelem pohřbu, zajistit smuteční událost dopředu – v klidu, bez emocí a stresů spojených s okamžikem odchodu dotyčného.

Formou tohoto finančního poukazu může osoba blízká zakoupit pro jiného zákazníka předplacený pohřeb ve všech třech předdefinovaných standardech – Klasik, Standard i Premium. Možná je i domluva na individuálním provedení.

Existuje taky druhá možnost, a tou je darovat vybrané osobě poukaz v určité hodnotě. Platnost poukazu je jeden rok.

Co se bude dít s penězi, které vám za svůj pohřeb zaplatím?

Vaše platba bude po celou dobu striktně oddělena od provozního financování naší společnosti. Klíčovým faktem pro bezpečnost svěřených prostředků je skutečnost, že je budou spravovat renomované licencované finanční instituce, které se budou starat o jejich zhodnocení. I kdyby naše společnost přestala existovat, Vaše prostředky budou stále k dispozici u správců aktiv.

Mohu svůj plán změnit, pokud jsem ho už zaplatil?

Jedním z cílů našich služeb je poskytnout klientovi odchod, jaký si přeje. Máte tedy svobodu volby, a to včetně možnosti tuto volbu měnit či přizpůsobit aktuálním požadavkům. Proto jsme kdykoliv připraveni s Vámi o Vašich podnětech hovořit a zahrnout je do smutečního plánu.

Co když změním názor?

Od smlouvy můžete odstoupit po dobu 14 dní od podpisu a my Vám obratem pošleme úhradu zpět na Váš účet nebo na účet, který nám písemně sdělíte.

Kdo mi zaručí, že vaše společnost nezkrachuje nebo že bude existovat za 15 let?

Naše společnost je pod mnohem detailnější veřejnou kontrolou, než jaké se dostává pohřebním ústavům. Jelikož se jedná v tuzemsku o novou službu, jsme pod pečlivým dohledem Ministerstva pro místní rozvoj ČR i Ministerstva financí ČR.

Další zárukou pro Vás je fakt, že finanční prostředky určené na pohřby jsou striktně oddělené od provozního financování naší společnosti. Jsou ve správě pečlivě vybraných licencovaných správců, kteří se starají o jejich zhodnocení. Máte záruku, že i kdyby naše společnost hypoteticky přestala existovat, Vaše prostředky budou u správce pořád k dispozici.

V současné době také platí velmi přísná legislativní omezení pro správu klientských aktiv jak na českém trhu, tak i v rámci Evropské unie. V těchto podmínkách jsou případy finančních machinací, jichž jsme byli svědky v minulých desetiletích, de facto nemožné.

Centrála Praha


Malá Štěpánská 1932/3, 120 00 Praha 2-Nové Město
tel.: (+420) 603 719 564
e-mail: info@dustojnerozlouceni.cz

Pobočka OSTRAVA

Petr Bašek
Plzeňská 2621/2, 700 30 Ostrava-Zábřeh
tel.: (+420) 702 236 236
e-mail: petr.basek@dustojnerozlouceni.cz

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN