INFOLINKA (+420) 800 225 221

Aktuality

Společnost Důstojné rozloučení začala nabízet předplacené pohřby také formou poukazů pro blízké osoby

Zajistit předem vypravení budoucího pohřbu za jasně danou cenu mohou nově na českém trhu také příbuzní a blízcí budoucího klienta. Společnost Důstojné rozloučení, která v tuzemsku loni spustila nabídku garantovaných předplacených pohřbů podle mezinárodních standardů, začala od listopadu nabízet své produkty také tzv. osobám blízkým formou poukazů.

Forma, kdy blízcí kupují předplacený pohřeb svým příbuzným nebo známým, je poměrně běžná na britském trhu i v dalších zemích. V Anglii například není ani výjimkou, kdy rodiče kupují předplacené smuteční služby dětem jako zajištěnou investici.

„Motivací, proč příbuzní či blízcí kupují někomu předplacené smuteční služby je hned několik, hlavní jsou však dva dominantní důvody. Tím prvním jsou ekonomické benefity – i u poukazů totiž platí hlavní výhoda, že cena je při uzavření smlouvy jasně daná a konečná. Nemůže ji tak již ovlivnit poměrně dynamický setrvalý růst cen v pohřebnictví ani inflace. Druhý důvod je emocionální – staří lidé cítí často obavy, zda se jim po jejich smrti dostane důstojného rozloučení podle jejich představ. A zajištěním budoucího pohřbu v požadovaném standardu jim blízcí poskytují klid a jistotu,“ popisuje ředitel společnosti Důstojné rozloučení Petr Hejda.

Jak dodal, řada příbuzných a blízkých se chce zařízením pohřbu dopředu také vyhnout stresům spojeným s vyřizováním posledního rozloučení v době zármutku. „Někdo volí předplacený pohřeb také z obav, že pod emotivním tlakem ztráty blízkých něco opomene,“ dodal ředitel Důstojného rozloučení, a.s.

Formou poukazu může osoba blízká zakoupit pro jiného zákazníka u společnosti Důstojné rozloučení předplacený pohřeb ve všech třech předdefinovaných standardech – Klasik, Standard i Premium. Stejně tak může sjednat i individuální formu posledního rozloučení.

„Poukaz následně v případě úmrtí může uplatnit jak zákazník a objednatel, tak i jiná osoba, která podle zákona budce oprávněna rozhodnout o pohřbu zemřelého zákazníka a může být vypravitelem pohřbu. Nelze jej však využít na pohřeb jiné osoby, než pro kterou byl sjednán,“ doplnil Petr Hejda.

 

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN