INFOLINKA (+420) 800 225 221

Aktuality

Zdražování zasáhlo i pohřebnictví, společnost Důstojné rozloučení musela zvýšit ceny

Vedle energií, spotřebního zboží, pohonných hmot a dalaších komodit zasáhne vlna zdražování vyvolaná inflací také české pohřebnictví. Ceny již upravily některé pohřební služby a od poloviny října oznámila změny v ceníku také společnost Důstojné rozloučení, a.s., která od loňského roku nabízí na českém trhu předplacené pohřby.

Jak uvedl zakladatel firmy Petr Hejda, inflací vyvolané zdražování v pohřebnictví se však nijak nedotkne stávajících klientů, kteří si své budoucí pohřby smluvně zajistili v minulosti.

“U nich platí slib, který je nedílnou součástí naší produktové nabídky, v níž garantujeme, že cena budoucího pohřbu, který si u nás klient objedná je konečná a v čase neměnná. U nových klientů ale musíme reagovat na vývoj cen na trhu, kde v důsledku globálních vlivů dochází k enormnímu tlaku na ceny pohřebních služeb, zvyšují se ale také rychle ceny smutečního mobiliáře, či komodit, ze kterých je vyráběn. Třeba u rakví je to způsobeno i růstem ceny kvalitního dříví,“ popsal Hejda.

Společnost Důstojné rozloučení nabízí pohřby ve třech kvalitativních předplacených standardech, čtvrtou možností je individuální možnost v případě specifických přání zákazníků, kdy je cena vždy kalkulována samostatně. Například u nejoblíbenější nabídky  s názvem Standard, která klientovi zajišťuje pohřeb s obřadem s kvalitním smutečním sortimentem a výzdobou, dochází k růstu ceny na 59.900,- korun, tedy asi o 20 procent.

Adekvátně se zvýšily také měsíční splátky jednotlivých standardů pohřbu u klienty preferované služby, kdy si předplacené pohřby pořizují na splátky se splatností služby na jeden, dva nebo i tři roky. U služby Klasik (dříve Bez obřadu) se cena splátky u tříletého kalendáře zvedla z 1036,- na 1383,- korun, společnost však klientům nově nabízí možnost rozložit nákup až do pěti let (u Klasik měsíční splátka 1004,- korun).

„Ceny vycházejí ze střednědobého výhledu pohybu cen v pohřebnictví. Chceme však lidem dát možnost, aby zvýšení nepocítili ve svých měsíčních výdajích, proto nabízíme delší splátkové kalendáře,“ vysvětlil Petr Hejda.

CHCETE SE O NÁS DOZVĚDĚT VÍC? VOLEJTE 800 225 221 info@dustojnerozlouceni.cz
CHCETE DOMLUVIT SCHŮZKU? PŘIJEDEME ZA VÁMI PO CELÉ ČR!

ZASLAT
SLEVOVÝ KUPÓN